Даниел: Тоше не научи дека се е возможно


Даниел Кајмакоски на српското радио „Naxi“ зборуваше за успесите и падовите во неговиот живот. Проговори и за Тоше и што научил од него.

Daniel-Kajmakoski-Tose-Proeski-Една од најомилените песни од Тоше ми е „Цреша“, бидејќи со таа песна го преболев ужасниот момент кога Тоше не напушти. Песната ја имав на телефон и ја слушав на “repeat“ секогаш кога ми беше тешко.

Во неа сеа содржи се: Има балкански елементи, целата негова љубов и душа, се што ни остави на нас, се што не научи и ни покажа дека се е можно, и тоа во мала земја како што е Македонија, во регион каков што е Балканот, изјави Даниел при гостувањето во емисијата „Моите 50“ на „Naxi“ радио.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1