Данска победи на евровизија – еве за кого гласаше Македонија (Видео)


Emmelie de Forest – со нејзината песна  Only Teardrops и ја донесе победата на Данска на овогодинешнииот избор на евровизија.

Еве за кого гласаше Македонија –

Дванаесет поени за Данска, десет за Италија, осум за Норвешка…

dvanaeset-500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1