Дар од Господ: Пронашол новороденче на патот кон работа, снимката станала хит на интрнет!


Несекојдневна емотивна приказна ни доаѓа од сојузната држава Јалиско во Мексико. Едно обично саботно утро Раул Марин Сеја пешки тргнал кон работа, мѓутоа, се случило нешто што во целост му го променил животот.beba2-85208

Сеја на патот пронашол само што родено бебе, замотано во ќебенце, со остаток од папочната врвка.

Ведннаш повикал Брза Помош и бебето било пренесоно во најблиската болница. Иако било фрлено на земја, докторите за цела среќа потврдиле дека во целост ќе се опорави.

Погледнете го видеото во продолжение:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1