Студот донесе снег во Македонија – еве каде вее во моментов


Слаби снежни врнежи вечерва се регистрирани на некои повисоки врвови на планинскиот масив во северозападна Македонија. Слаб снег провејува на врвовите на Шар Планина, а снежни врнежи се регистрирани и на некои повисоки точки на Бистра.1500sneg-01

До четврток времето ќе биде претежно сончево со ниски утрински температури, кои утре изутрина на повеќе места ќе се спуштат под нула. Во четврток попладне ќе има зголемување на облачноста, а во текот на ноќта кон петок и во петок претпладне ќе има врнежи од дожд, особено во западните и северните делови.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1