Деблокирана железничката пруга кај Идомени


Железничката пруга кај Идомени на грчко-македонската граница денеска е деблокирана, по 30 дена, пренесе МИА.migranti-grcija-640x294

Грчката полиција побарала од бегалците да ги отстранат шаторите кои ги имаа поставено на пругата во знак на протест против затворање на границите.

Полицијата соопшти дека операцијата е завршена без никакви тензии.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1