Дефиле на музика од мобилен: Македонија никако да избере Мис


„Мис на Македонија“ се одложи по трет пат и ќе се одржи в сабота, во некој од скопските ресторани.

Локацијата сè уште не е позната.

Организаторката Лидија Велковска и дел од жирито, изгледа, набрзина одлучиле дека на „Мис на Македонија“ треба да му се даде уште малку време за да се соберат уште кандидатки.hitporta-mis

Во атмосфера која личеше на домашна седенка, а не на избирање најубава Македонка, најоштетени беа девојките.

Сите од нив знаеле дека доаѓаат на избор на мис.

На крајот, кога очекуваа жирито да ја соопшти најубавата која на 6 декември ќе ја претставува Македонија во Лондон, им беше кажано: „Девојки, вие четири доаѓате на уште еден кастинг в сабота, кој наедно ќе биде и избор на мис“, пишува Вест.

Прочитајте повеќе на следниот ЛИНК.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1