Дел од Ѓорче Петров, Карпош и Центар денес без струја


strujaДел од  корисниците лоцирани на улица „Ибе Паликуќа“ во општина Ѓорче Петров од 08 до 15:30 часот ќе бидат без електрична енергија.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, од 10 до 15 часот без струја ќе бидат корисниците од село Горно Нерези, општина Карпош.

Во периодот од 11 до 15:30 часот без струја ќе бидат дел од корисниците од улицата „Партизанска“, како и корисниците од улиците „Иван Милутиновиќ“, „Стефан Јакимов Дедов“, „Ленинова“, „Коле Неделковски“ и „Дебарца“ во општина Центар.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1