Чудна светлина точно пред земјотрес во Аљаска (Видео)


svetslina aljaskaНа небото се појавила чудна светлина само неколку минути пред силен земјотрес од 7.7 магнитуда да ја погоди Ањаска на 5 јануари. Научниците немаат објаснување за светлината, ниту пак знаат дали е таа некако поврзана со земјотресот.Оние пак кои веруваат во теориите на заговор сметаат дека светлината доаѓала од ХААРП антените поставени токму на Аљаска кои според нив и го предизвикале земјотресот – Погледнете

ВИДЕО: Што е Хаарп – антените кои ја менуваат климата, а никој не знае дали и колку се опасни
Скандалозно: Штетнo или не – на 12 октомври се тестира HAARP – Србија не смее да ги тргне антените до 2050 година!!!
Видео/ФОТО: Во Раковица разоткриена завера ХААРП – во лажно дрво антена

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1