Помогнете Македонец да свири со Ерик Клептон


profile_l_YO2QlaizMbDEМакедонскиот блузер Игор Станоевски, попознат како IGIMAN постигна неверојатен успех искачувајќи се меѓу најдобрите дваесет натпреварувачи на натпреварот за рок и блуз гитаристи www.playcrossroads.com.

Натпреварот трае до осми март. Најдобрите 100 гитаристи ќе бидат разгледани од жири комисија, и еден од нив ќе има чест да свири со Ерик Клептон.

IGIMAN ја започнува кариерата на 16 години. Помеѓу неговите бројни успеси, еден од најголемите е солистичкиот настап на Blues and Soul фестивалот, како и настапот со Gregg Wright , гитаристот на Мајкл Џексон

IGIMAN може да го преслушате тука, и доколку ви се допадне, да дадете поддршка.

Извор – Плус Инфо

erik

tclIs5kXREzY

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1