Дел од центарот на Скопје без вода


90718_voda-iz-cesme_fКорисниците од улицата „Димитрие Чуповски“ до поранешното кино Вардар утре од 9:30 часот ќе останат без вода за пиење.

Прекинот во водоснабдувањето ќе биде поради отстранување дефект на улица „Даме Груев“ бб, а на тој потег улицата ќе биде затворена за сообраќај.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, прекинот во водоснабдувањето ќе трае се до отстранувањето на дефектот од страна на екипите на ЈП Водовод и канализација – Скопје. 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1