Дел од Владата евакуиран – се бара причината за белиот дим кој ги крена на нозе утринава


Утринава најверојатно како резултат на градежни работи и инсталација дошло до појава на бел дим во една од кулите на Владата.

Заради превентивни причини, вработените од таа кула биле евакуирани.

dimvladaaa

Противпожарните служби се на терен.

Извршено е кршење на дел од фасадата за да се утврди што го предизвикало чадот.

Во другите кули, вработените се на работните места и работата се одвива нормално и тековно.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1