Демонстрантите се скрасија пред Собрание


Протест против полициска бруталност се префли пред Собрание, откако денеска демонстрантите беа спречени да протестираат пред Влада, пред МВР и пред зградата во која живее премиерот Никола Груевски.

Пред собрание се собрани неколку илјади луѓе кои извикуваат „Оставки“, „Нема правда, нема мир“, „Грујо оди си“.

PROT3

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1