Демонстрантите удрија и по бараките на Град Скопје


И на вчерашните протести повторно вандализм. Боја врз спомениците во паркот Жена-борец, Триумфалната капија, и зградата на општината на град Скопје. grad-skopje-vandalizam

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1