Ден на вљубените ама и ден кој отвара стари рани – Еве како да го избришете бившиот од Фејсбук


kill-switch-290x336Најтежок дел по раскинувањето е да заборавите на поранешниот или поранешната и да се вратите при себе. А, низ тоа добро би било и присуството на поранешниот партнер, потполно да се избрише од фејсбук.
Новата мобилна апликација „KillSwitch“, тоа го прави на едноставен начин и во целост го елиминира присуството на некој на вашите поранешни, на фејсбук тајмлајн.

Едноставно изберете некој од вашиот поранешен/на од листата на пријателите. Апликацијата го содржи вашиот профил од листата на вашите пријатели.

Тогаш истата го претресува вашиот профил (слики видеа и статуси) кои се поврзани со одбраната личност. Во следниот чекор ќе имате можност да ја избришете комплетната содржина и рачно да изберете што сакате да тргнете.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1