Денес бесплатно кафе за сите во „Скопје Кафе“ на плоштад


Бесплатно кафе за сите гости само денеска (30 јули) и утре (31 јули) нуди најурбаното скопско кафуле „Скопје Кафе“ сместено на Плоштад Македонија.Besplatno kafe

Имено, на таблата пред популарното скопско кафуле „Скопје Кафе“ стои напис „Coffee 0e because Skopje Café ♥ you“ со што кафулето во центарот на градот уште еднаш покажува како умее да се грижи за своите клиенти.

Во овие два дена, четврток (30 јули) и петок (31 јули) сите што ќе дојдат во кафулето ќе можат да си изберат бесплатно кафе по сопствен избор.

Во ова културно кафуле кое го нуди најубавиот поглед на Плоштад Македонија, досега се случуваа манифестации кои не ги оставија рамнодушни случајните минувачи и присутните гости. Од кастинзи за мисици и мистери, фото сесии, снимање видеозаписи, па се до најлуди забави до 1 часот по полноќ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1