Денес без струја делови од Скопје


Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје соопшти дека утре. 29.07.2014, вторник без електрична енергија ќе останат:

struja steker

– во периодот од 08.00 до 09.00 часот, дел од корисниците од бул. АСНОМ, како и полициска станица Ново Лисиче (општина Аеродром ), 

– во време од 08.30 до 15.00 часот, корисниците од пат за населба Радишани, и ул. Бутелска ( општина Бутел ),

– во време од 09.30 до 11.30 часот, корисниците од дел од улица Црногорска, дел од корисниците од улица Љубин, и дел од улица Александар Македонски ( општина Ѓорче Петров ).

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1