Денес и сонце и облаци


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

partly_cloud_cloudy_day_weather_sunny_windy_partly_sunny_weather_clear_rainyВо југозападните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 26 до 31 степен.
Во Скопје слично време, со утринска температура до 16 и со дневна до 29 степени.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1