ВИДЕО: Враќајќи се од нива спасил девојче што било закопано живо


Алок Кумар од селото Манпур во Индија се враќал од нива кога ги чул криците на девојката. Она што го открил го шокирало!

Тој го следел морничавиот звук додека не дошол до местото каде тлото се поместувало пред неговите очи. Сватил дека некој се обидува да си го ископа патот од гробот.

1399276-article-0-20d3e2c300000578-586-634x473Кумар почнал да копа и затекнал девојче во полу свесна состојба.

Петгодишната Тану имала знаци на давење на вратот, а кога дошла при себе рекла дека е од селото Семри Гаура во кое живеела со својата мајка Рену Авашти.

Од куќата ја однеле вујкото и вујната, кои наводно пробале да ја задават.

Детето и мајката исчезнале на 20. август. Полицијата трага по нејзината мајка, а малата Тану се опоравува после отпуштањето од болница.

 Press24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1