Денес ќе ни врне снег и во котлините – сонце ќе ни се насмее во среда


sneg pagjaВремето во Македонија претпладне ќе има услови за слаби и локални проврнувања од снег, само во југоисочниот дел од дожд.

Во текот на денот облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Дневната температура ќе се движи од 2 до 10 степени Целзиусови.

Во Скопје и околината времето претпладне ќе биде променливо облачно, а во попладневните часови постепено облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе се искачи до девет степени.

Во наредните денови ќе преовладува претежно сончево време. Дневната температура ќе биде во постепен пораст.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1