Денес пороен дожд, грмежи и засилен ветер


dozd_1_7

Времето ќе биде умеренo облачно, а попладне нестабилно со пороен дожд, на места пообилен, грмежи и засилен ветер.

Температурата ќе се движи од 15 до 27 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 24 степени.

Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува седум.

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1