Денес сончево и топло


sonce relaksВремето во Македонија ќе биде претежно сончево со мала локална облачност.

Утринската температура ќе се движи од 2 до 10, а дневната од 17 до 23 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево и потопло со слаб до умерен југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе се искачи до 22 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1