Денес сончево


partly_cloud_cloudy_day_weather_sunny_windy_partly_sunny_weather_clear_rainyСончево и ветровито време најавуваат метеоролозите.

Се очекува засилен јужен и југоисточен ветар а во западните предели ќе дува источен и североисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од -6 до 1 степен додека пак дневната температура ќе се движи од 1 до 8 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1