Охриѓанец се бори за живот – паднал од тераса додека поправал антена


kliniki- brza pomos urgentenОхриѓанецот  паднал од балконот на својот дом, на втори кат, додека ја поправал телевизиската антена.

Несреќата се случила на улицата Сатеска, кога мажот паднал на земјена површина која делумно го ублажила ударот.

Во охридската болница „Св. Еразмо“ му се констатирани тешки телесни повреди, но токму поради сериозноста на повредите, тој итно бил префрлен на скопските клиники и е во животна опасност.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1