Денес тепературата до 30 степен – топло и викендов


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

sunnyТемпературата ќе се движи од 20 до 30 степени. Во Скопје слично време, со температура до 28 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.

Затоплување се очекува уште утре, при што се очекува времето да  биде променливо облачно со сончеви периоди.

Попладне ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Температурата ќе се движи од 20 до 30 степени.

За време на викендот температурите ќе се движат околу 30 степени, и се очекува сончево време.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1