Се самоуби професорка од ГУЦ – се фрлила под воз


voz-udri-covek-213673479001367347932_thumb_medium490_0Професорка од скопското средно училиште СГГУ „Здравко Цветковски“, од засега непознати причини се фрлила под воз.

Како што пишува Бриф.мк професорката Ж.Д. (45) предавала градежни предмети во училиштето, а нејзините ученици ја познаваат како добра и корекна професорка.

Нема информации која е причината што ја натерала професорката на овој чин.

Бриф.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1