Денес ветер до 100 километри на час


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Преку денот ќе дува умерен на моменти засилен северен ветер кој на места ќе достигнува брзина и до 100 километри на час.vetar22

Утринската температура ќе се движи од минус три до шест, а дневната од 10 до 18 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен, на моменти засилен северозападен ветер.

Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 15 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1