Денеска протест на ВМРО-ДПМНЕ, посебен сообраќаен режим во центарот на Скопје


Министерството за внатрешни работи информира дека поради денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ ќе има посебен сообраќаен режим на дел од сообраќајниците на центарот на Скопје.

Во периодот непосредно пред и за време на одржување на протестот.

Од 17.00 часот е закажан протест во Скопје организиран од страна на политичка партија со релација на движење од плоштадот ВМРО, десно по улицата Даме Груев, право по улицата Васил Главинов, право по булеварот ВМРО, лево по булеварот Илинден до пред зградата на Влада. Од тие причини ќе бидат преземени мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на централното подрачје на Град Скопје во периодот непосредно пред и за време на одржување на протестот“, стои во соопштението на полицијата.

Од МВР преку соопштението испратија апел до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1