Денеска сончево и студено


Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Во крајните источни делови ќе има услови за краткотраен локален дожд.  Температурата ќе се движи од 3 до 13 степени.

 nebo sonce
Првиот работен ден идната недела ќе биде сончев со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 3 до 15 степени. И во следните денови времето ќе биде сончево со умерена облачност, а утринските температури ќе се движат до – 3 и – 4 степени. Дневната максимална температура ќе биде до 16 степени.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1