Денеска средба Груевски – Заев


gruevskizaevЛидерот на ВМРО ДПМНЕ и актуелен премиер, Никола Груевски, денеска ќе се сретне со новиот претседател на СДСМ Зоран Заев.
Средбата што ја иницираше Груевски, аналитичарите ја оценуваат како добра можност за подобрување на политичкиот дијалог во земјата.

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1