Денот на сесловенските просветители „Св. Кирил и Методиј“ – 24 мај е неработен


Денот на сесловенските просветители „Св. Кирил и Методиј“ – 24 мај е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија

Како што соопшти Министерството за труд и социјална политика, 24 мај е неработен ден за сите граѓани на државата согласно Законот за празниците на  Република Македонија.

sv kiril i metodij

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1