Детали: 1 годишно детенце од Германија згазено од таксист на езерото Младост


Едногодишно детенце од Германија вчера го загуби животот во сообраќајна несреќа која се случи на регионалниот пат Велес – Скопје, во близина на Езеро Младост.mvr policija veles mk

Како што вчера беше објавено такси возило управувано од 42 годишниот Ј.Р. од Велес го прегазило детето. Детето излегло од таксито, а возачот не забележал дека стои пред него, го стартувал автомобилот и го прегазил. Родителите и детенцето требале да присуствуваат на свадбена веселба била закажана во мотелот „На Велешко“.

Во незгодата детето се здобило со повреди на главата и со возило на Итна медицинска помош Велес било пренесен во Општа болница Велес, каде од страна на доктор била констатирана смрт.

По наредба на Јавен обвинител над телото на починатото дете денес ќе се врши обдукција во институтот за судска медицина во Скопје. Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Велес.

По наредба на Јавен обвинител, возилото е однесено на технички преглед во АМСМ Велес.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1