Детали за сообраќајката во која загина Шабан Шаулиќ: Tргнал на аеродром – Пијан возач удрил во него


Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ загина во страотна сообраќајна несреќа во Германија.

Неофицијално, Шабан со автомобилот тргнал на аеродром кога му се случила несреќата. Со автомобилот не управувал тој, тука имал возач. Со него бил и неговиот кум кој исто така е повреден.

Покрај Шабан во автомобилот бил и музичарот Мирсад Кериќ. Според последните информации Кериќ е во тешка состојба додека на бобан му се скришени три ребра, рече низ солзи менаџерот Сабит Дервишевиќ.

Како што јавуваат германските медиуми, пијан возач со автомобил марка „мазда“ удрил во неговиот автомобил. Иако лекарите дале се од себе за да го спасат пејачот, не успеале.

Несреќата се случила во околината на Билефелд, во кој пеел.

Како што се наведува во полицискиот извештај две возила излетале од патот и удриле во банкините, а инцијалниот извештај гласел дека три лица од возилото „сеат ибица“ се повредени.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1