Детали за страшната сообраќајка на Илинденска


Едно лице е тешко повредено, но во стабилна состојба по вчерашната сообраќајна несреќа на раскрсницата со „Илинден“ и „8 Септември“.policija centar nokj

Како што е познато, до несреќата дошло при судир на „Ровер“ управуван од С.Н. (49) и „Сеат Алтеа“ со која управувал Л.И.

Во несреќата тешко повреден е возачот на Роверот кој бил пренесен во Ургентниот центар и е задржан на понатамошно лекување. според неофицијалните информации возачот се здобил со скршеници на четири ребра, но се наоѓа во стабилна состојба.

Полицијата изврши увид на местото на несреќата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1