Детали за убиството во Демир Хисар: „Слушнал шушкање и помислил дека е дива свиња “


Трагична несреќа утрово го потресе демирхисарско Мренога. 69 -годишниот ловџија Миле И. заминал на лов заедnо со неговиот син не неговиот пријател Александар.lovdzija500

Ловџијата Миле И. со часови седел во нивата со пченка чекајќи да помине дива свиња. Кога слушнал шушкање мислел дека конечно го нашчекал својот плен. Веднаш истрелал еден патрон од сачмарката.  Но, наместо дива свиња служнал вресок од неговиот 40-годишен син  и 21-годушниот Александар.

Неговиот син имал сериозни повреди и може да остане неподвижен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1