Детална временска прогноза за цела недела: Какво ќе биде времето за викенд?


Во четврток облачноста ќе се зголемува и ќе има услови за слаби локални врнежи претежно од снег и тоа попладне и навечер, веќе во петок ќе има повремени локални врнежи и тоа од снег на повисоките места и на планините додека на пониските места ќе бидат од дожд и снег.

На повисоките места и на планините снежната покривка ќе се зголеми.

Во сабота и во недела и понатаму ќе има повремени локални врнежи од дожд и снег на планините додека во недела услови за снег ќе има и на повисоките места.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1