Дете меѓу повредените во сообраќајката на патот Штип-Радовиш


Десет годишно дете е меѓу шестмината повредени која вчера се случи на патот Штип-Радовиш.

g_policiska-kola-novaМеѓу повредените се наоѓа и 41-годишна жена Л.Ј. која заедно со 45-годишниот возач на „Мерцедесот“ С.Ј. се здобиле со телесни повреди и се задржани на лекување во штипската болица. Со нив во автомобилот имало уште едве лица кои поминале без повреди.

Во „тикото“ кое учестуваше во вчерашната сообраќајка со тешки повреди се здобил возачот Д.М. (37). Повредени се и 10 годишно дете и А.М. (40).

До несреќата дошло поради неприлагодена брзина на условите на патот, при што двата автомобили се судриле.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1