Деца против тероризмот: Насмеано “селфи” на Твитер и порачале дека не се плашат!


Околу 1.000 деца од основните и средните училишта, кои од утрово биле затворени поради терористичкиот акт, успешно биле евакуирани.

Децата од училиштето во Дамартин он Гоел, кои до пред некое време биле затворени во училниците поради опсадата на терористите во локалната печатница, поставиле “селфи” на Твитер и порачале дека не се плашат.

B650LI6CYAALIPk.png large Околу 1.000 деца од основните и средните училишта, кои од утрово биле затворени поради терористичкиот акт, успешно биле евакуирани. Околу 1.000 деца биле одведени дома. Во училиштето останале само основци и деца градинка, а во околината на училиштето се поставени специјални единици.

Браќата Саид и Шериф Куаши, кои во средата на 7-ми јануари во Париз убиле 10 новинари од весникот “Charlie Hebdo” и двајца полицајци, биле обиколени во печатницата “Creation tendance decouverte”, каде што чуваат еден заложник.

 

B66F_BcCAAIyEUf.jpg large

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1