Девојче од Србија меѓу повредените во невремето на Халкидики- 6 Срби полесно повредени


Едно девојче од Србија е повредено во страшното невреме кое го погоди грчкиот полуостров Халкидики, пренесува „Телеграф“.

Таа е префрлена во болница, а покрај неа има уште 6 лица од Србија кои се примени во блницата во Неа Муданија.

Потсетуваме дека има и 7 загинати,според првичните информации, загиале двајца туриси од Чешка, жена и осумгодишно дете од Романија, маж и момче од Русија, а настрадал и еден грчки рибар.

Многу места остаале без струја, а поради паднато дрво патот од Метаморфозис до Никити е затворен.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1