Девојче погодено со куршум во глава, сега не може да живее без него


Драма во Загорје, 12 годишно девојче е погодено со куршум во глава, а со куршумот би можела да го продолжи остатокот од животот.kursum

Таа е веднаш однесена во болница бидејќи куршум и влегол под окото и е заглавен близу очниот нерв. Девојчето не е животно загрозено, но со вадењето на куршумот би можело да се оштетат и други работи во главата па затоа ќе мора да живее со него до крајот на животот.

Потресните родители не сакаат да зборуваат за тоа. Нивната ќерка била кај соседите кои и покажувале пушка која наеднаш испукала.

Тој куршум имал мала стандардна брзина од 180 метри, ако не е во око може да остави црвени флеки или некој белег.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1