Девојчето кое ја испеа „Никола, Никола“ се омажи за Аргентинец


2-529x800

Неодамна Алехандро ми приреди несекојдневно романтично изненадување, односно ме запроси, изјави Оливера за Телеграф.мк

Сигурно се сеќавате на еден од најголемите детски хитови со кои израснаа многу генерации, „Никола, Никола“, од далечната 1993 година испеана од Оливера Лазаревска (30).

Таа пред неколку денови стапна на лудиот камен и го кажа судбоносното „да“ на нејзиното момче, Алехандро од Аргентина.

Се запознале во Шпанија, каде што двајцата биле на студии, таа на европско право, а тој на информатика.

(Телеграф.мк)

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1