Девојка гола тргнала во духовна мисија во шума, ја нема 6 дена!


Полицијата 6 дена ја бара 19 годишната Морин Кели од Ванкувер, која гола тргнала во „духовна мисија“ во шума во Вашингтон.

devojka golaПријателите кои биле со неа во кампот кај националниот парк Гифорд Пинчот, мислеле дека ќе се врати за некој час, но кога не дошла до полноќ повикале полиција.

Заменикот на шерифот Дејвид Кокс изјави за ABC news дека се надева дека девојката сака да биде најдена.

– Рекла дека некое време ќе биде во духовна потрага. Со себе има само компас, нож и кибрит – вели Кокс.

Таа се изгубила минатата недела. Денеска ја барале 75 спасувачи и волонтери но не ја нашле. Семејството на Кели е очајно. Кучињата спасувачи ја следеле нејзината трага но и таа исчезнала, па властите се сомневаат дека повеќе не е во шумата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1