Девојка нападнала полицаец на Аеродром


aerodromТриесет и двегодишна девојка од Скопје нападнала полициски службеници, откако тие ја замолиле да се легитимира и да и биде извршена царинска контрола на скопскиот аеродром “Александар Велики“.
Таа одбила да го направи тоа, по што физички ги нападнала полициските службеници нанесувајќи им телесни повреди, а на еден од нив му ја скинала униформата.
На пријавената бил извршен алкотест по што било утврдено присуство на алкохол во крвта од 0, 35 промили.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1