Девојки го фатија крстот во Србија (Видео/Фото)


v274626p0

Во ладните води на реката Морава во Чачак скокнаа 81 пливач, но до крстот прва стаса единствената девојка меѓу нив – Марија Петковиќ.„ Втор пат скокам по крстот, благодарам на момците кои џентлменски ме пуштија прва да допливам,, изјавила Марија.

CACAK-Cacanka-Marija-PetkovИ во Сремска Митровица најсреќна беше млада девојка.  По крстот во ладната вода скокнаа 117 млади, но прва успеа да доплива и да го фати крстот Милица Лукиќ.

,, Втор пат скокам по крстот, не се плашам од ладното бидејќи знам зошто го правам ова, за вера во бога, за спас за сите нас,, изјавила Милица.

Момците ја изнесоа на рамена од водата како вистински џентлмени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1