Џек Даниелс му посвети шише на Синатра (Видео/Фото)


Познатиот бренд на виски Џек Даниелс креираше посебно, посветено издание на својот пијалок во спомен на Френк Синатра.

Синатра беше познат љубител на вискито и најчесто пиеше Џек Даниелс.

,, нектар на боговите,, така Синатра го нарекуваше виските. Неговото шише Џек доаѓа во продажба заедно со книга за љубовта на Синатра кон овој пијалок.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1