Џон Траволта и Де Ниро во Бугарија снимаат филм


John Travolta, пристигна во Бугарија поради снимање на новиот филм. Но стигна не како патник туку како копилот со својот авион слета на софискиот аеродром.

Ќе мине некое време во Бугарија снимајќи го својот нов филм “Killing season”, кој е заедничка продукција на Милениум филм и New Image.

Бугарија чека да пристигне и Роберт Де Ниро кои ја толкува една од главните улоги во филмот.

Во филмот се зборува за двајца ветерани од војната во Босна. Траволта глуми Србин, додека Де Ниро Американец. Режисер е Марк Стивен Џонсон, а готов ќе биде во 2013.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1