ДИК: Дополнителна контрола на дел од вкрстените проверки


Државната изборна комисија по првичното разгледување на извештајот од спроведувањето на вкрстените проверки на базите на податоци од релевантните институции, одлучи да спроведе дополнителни контролни тестови на дел од прашањата опфатени со проверките.dik sednica

Како што информираат од ДИК, веднаш по завршувањето на дополнителните контролни тестови, Државната изборна комисија ќе закаже седница за усвојување на извештајот од вкрстените проверки.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1