Тито се појави на остатоците од „Галеб“ – се јави ли од оној свет? (Видео)


Ликот на Јосип Броз Тити, единствен и доживотен претседател на СФРЈ се укажа на трупот од неговиот брод Галеб со кој често и со задоволство патуваше.josip-broz-tito-lik-galeb-brod-ukazanje-foto-citalac-kurira-1457951789-863409-44126 josip-broz-tito-lik-galeb-brod-ukazanje-foto-citalac-kurira-1457951406-863401

Читател од Хрватска ја испрати оваа фотографија и додаде дека ликот на Тито едноставно избил на површината од рѓата што го нагризува бродот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1