Димитриев: Датумот на изборите е дефиниран со закон и изгласан од сите партии


Премиерот за спроведување на изборите, Емил Димитриев денеска истакна дека датумот на изборите е дефиниран со закон и изгласан од сите политички партии во Собранието и е дел од договорот од Пржино.

emil-dimitriev-vlada-640x313

Засега не гледам ниту една причина тој датум, односно закон да биде дискутабилен, додаде Димитриев.

Тој потенцира дека треба да се држиме до она што е веќе договорено и изгласано во Собранието на Република Македонија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1