Веднаш да се плати радиодифузната такса за Декември и Јануари – предупреди УЈП


Управата за јавни приходи во средата ги информираше граѓаните дека доставата на декемвриските и јануарските Решенија за радиодифузна такса ќе се врши во февруари, односно веќе е отпочната.smetka radiodifuzija

Причина за ова е потребата од дополнителни проверки на базите на податоци за РДТ и координативни активности со ЈП МРТ.

Плаќањето на Радиодифузната такса за овие две Решенија (декември и јануари), граѓаните и фирмите потребно е да го извршат во најкраток можен рок од приемот на решенијата

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1