Директорот на НЛБ Банка си поднесе оставка


Љубе Рајевски долгогодишен директор во НЛБ Банка си поднесе оставка.

На седницата на Надзорниот одбор на Банката одржана на 27 месецот, Љубе Рајевски, поднел писмено барање за откажување на менаџерскиот договор исклучително од лични причини.

Со што останува на фукцијата се до крај на годината, стои во известувањето до Македонската берза од страна на НЛБ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1